Ferraty Lago di Garda

Znáte? Byli jste? Pojeďte znova - není nad lepší závěr letní lezecké sezóny! Neznáte? Tak to musíte zažít! Opravdu, věřte mi, že nic nechutná tak dobře, jako italská káva na náměstí v Arcu po vylezené ferratě!

Jestli je francouzské Chamonix Mekkou alpinismu, tak Lago di Garda, a zejména na jeho severním břehu položené Arco, je jednoznačně Mekkou lezení. Na konci září zde začínají být teploty snesitelné natolik, že si můžeme každý den dopřát ideální trojkombinaci ferrata-koupání-zmrzlina. Kdo preferuje pětiboj, může si ji bez obav rozšířit o kávu-pizzu-víno.

termín: 26. - 29.9.2019

 

Podrobnější info (aneb přečtěte si ať víte do čeho jdete)

  • Akce je vhodná: pro naprosté začátečníky, kteří nemají s pohybem po zajištěných cestách žádné zkušenosti i pro ty, kteří už si někdy ocelové lano osahali. Budu se věnovat nejenom technice lezení a používání vybavení, ale i veškerému know-how kolem. Od technických záležitostí po „softs skills“ jako je plánování túr nebo radám, kam dále vyrazit.
  • Začínáme ve čtvrtek. Brzky ranní odjezd z ČR znamená, že odpoledne stihneme kratší zajištěnou cestu Sentiero del Colodri na rozehřátí (vzhledem k zdejším teplotám mám na mysli rozehřátí zejména psychické). Další dva dny nás čekají poctivé celodenní via-ferraty a čtvrtou závěrečnou lahůdku stihneme ještě i v neděli, než se vydáme na cestu zpět do ČR. Pokud si chcete pobyt prodloužit, není pro mě problém zůstat o pár dní déle. Naopak zkrátit akci nelze - čtyři dny jsou optimální minimum (nebo minimální optimum) 🙂
  • Ubytování můžu doporučit pod stanem i pod střechou, obojí v různých cenových relacích.
  • Nejedná se o zájezd s cestovkou, kde se musíme držet napsaného programu. Zajištěné cesty vybírám až na místě podle několika faktorů: počasí, fyzické možnosti, zkušenosti.Pokud už jste na ferratách byli, můžeme lézt náročnější túry, které se např. na zájezdech s CK nejezdí. Jestli se chcete na něco těšit, tak si zkuste hodit do vyhledávače:

Cena: 5 200 Kč / osobu / akci

Cena zahrnuje:

  • zapůjčení kompletního vybavení na zajištěné cesty
  • služby instruktora zajištěných cest a mezinárodního horského průvodce s licencí UIMLA
  • psychickou a morální podporu, když budete viset na drátě vysoko nad zemí a říkat si, do čeho jste se to pustili
  • fotodokumentaci z akce

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.